Loading...

(Just one moment)

Sesja noworodkowa

Najlepszy moment na wykonanie sesji noworodkowej to dwa pierwsze tygodnie życia dziecka. To czas głębokiego i spokojnego snu, o który nie trudno, gdy tylko maluszek jest nakarmiony i przewinięty. To także moment, gdy ciało dziecka jest jeszcze bardzo elastyczne, a pozycje w jakich się znajduje podczas takiej sesji są zbliżone do jego naturalnego ułożenia w brzuchu mamy i są dla niego w pełni bezpieczne.

Sama sesja trwa ok. 2-3 godzin, choć oczywiście mogą pojawić się nieprzewidywane sytuacje, które absolutnie nie powinny być dla Państwa powodem do stresu. To jest dzień przewidziany dla Państwa, proszę więc nie martwić się, gdy ten czas się wydłuży, nawet dwukrotnie. Zdaję sobie sprawę z tego, że maluszek dla swojego komfortu potrzebuje karmienia na żadanie tak długo, jak tego chce, przewinięcia tyle razy ile wymaga sytuacja, a czasem po prostu przytulenia i głosu mamy. Wszystko to uwzględniam podczas naszego spotkania. Podczas sesji Państwo i dziecko to najważniejsze osoby w studio, a moim obowiązkiem jest zapewnienie w tym czasie komfortowych warunków dla wszystkich.

Zachęcam do rezerwacji z wyprzedzeniem, jeszcze w trakcie ciąży, gdy cała uwaga nie jest jeszcze skupiona na tym wyjątkowo intensywnym czasie zaraz po przyjściu dziecka na świat.
Proponuję jako wstępny termin pierwsze dni po planowanym terminie porodu lub cesarskiego cięcia.
Taka rezerwacja daje Państwu gwarancję, że sesja na pewno się odbędzie, także wtedy, gdy termin porodu ulegnie zmianie. Ostateczny termin ustalamy wkrótce po narodzinach, jeśli tylko mama i dziecko czują się dobrze.
Jeżeli w ciągu pierwszych 14 dni sesja nie będzie możliwa, nie powinien to być powód stresów dla młodej mamy. W kolejnych tygodniach możemy także z powodzeniem zrobić sesję maluszka, o ile wykluczymy pozycje, które w tym wieku mogą być już dla niego niekomfortowe. Skupimy się wtedy na naturalnych pozycjach dla danego wieku i zdjęciach w objęciach rodziców.

Proszę pamiętać, że nie zawsze będę mogła wykonać wszystkie pozycje wymarzone przez rodziców.
Każdy maluszek jest inny i inaczej reaguje na dotyk, ułożenie, czy owinięcie. Zostałam przeszkolona, jak bezpiecznie przygotować i układać dziecko do zdjęć i nigdy nie wykonuję danej pozycji, gdy widzę, że dziecko czuje się niekomfortowo. Jego bezpieczeństwo i spokój są dla mnie o wiele ważniejsze niż najpiękniejsze ujęcia.

Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

W przypadku pytań i wątpliwości zachęcam do przeczytania strony Najczęściej zadawane pytania lub do kontaktu ze mną telefonicznie pod numerem (+48) 664 786 477 lub poprzez poniższy formularz.