Loading...

(Just one moment)

FAQ – sesja dziecięca i rodzinna

W jaki sposób dokonywana jest rezerwacja sesji?

Rezerwacji można dokonać telefonicznie, poprzez e-mail lub wiadomość na Facebooku.
Po ustaleniu terminu w celu potwierdzenia rezerwacji wymagany jest bezzwrotny zadatek w wysokości 100 zł, płatny na numer konta podany przeze mnie w wiadomości e-mail. Wpłaty należy dokonać w ciągu dwóch dni od dnia ustalenia terminu rezerwacji, w przypadku braku płatności po tym czasie rezerwacja wygasa automatycznie. Po dokonaniu wpłaty sesja jest dla Państwa zarezerwowana także wtedy, gdyby termin uległ zmianie.

Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

Jaki jest najlepszy wiek dziecka na wykonanie sesji rodzinnej?

Choć brzmi to dość banalnie, nie da się ukryć, że dziecko zmienia się tak szybko, że tak naprawdę każdy moment jest odpowiedni, żeby uwiecznić najmłodszych członków rodziny.
Jeżeli chcą Państwo wykonać zdjęcia noworodka, zapraszam do zapoznania się ze stroną Fotografia noworodkowa – pytania i odpowiedzi.
Jeśli dziecko ma więcej niż kilka tygodni i na sesję noworodkową jest już za późno, warto chwilę poczekać na moment, gdy niemowlak zacznie samodzielnie podnosić główkę. Natomiast gdy maluszek potrafi już siadać, czy samodzielnie stawiać kroki, jest to już zdecydowanie moment na dziecięcą sesję portretową.
Z wielką przyjemnością wykonuję również zdjęcia dużo starszych dziecięcych, w tym także nastoletnich modeli.
W przypadku kilkuletnich dzieci zachęcam do zaplanowania sesji rano lub bezpośrednio po drzemce.

W jakiej sytuacji powinniśmy dokonać zmiany terminu sesji?

Zmiany terminu sesji przyjmuję najpóźniej na 24 godziny przed ustaloną datą spotkania. Po tym terminie rezerwacja jest anulowana, a zadatek nie podlega zwrotowi.
Datę naszego spotkania zmieniamy w następujących sytuacjach:
– jeżeli w dniu zaplanowanego przez nas spotkania musiała odbyć się wizyta u lekarza;
– gdy ktokolwiek z uczestników sesji ma objawy przeziębienia lub grypy.

Jak wygląda przebieg sesji?

Sesja trwa około dwóch godzin i odbywa się w moim studiu fotograficznym w Ostrówku pod Warszawą (zobacz na mapie) w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godz. 10.00 – 14.00.
W trakcie sesji wykonuję najpierw portrety dzieci, potem zdjęcia wspólne, następnie jeśli rodzine sobie życzą, także ich zdjęcia bez dzieci. Dzieci mają pierwszeństwo ze względu na to, że zmęczenie nową sytuacją i związany z tym spadek energii i dobrego humoru dopada je najszybciej.
Po przyjeździe i załatwieniu formalności (podpisanie umowy i uiszczenie opłaty) zapoznaję się z małymi modelami, oprowadzam po studiu, opowiadam o przebiegu naszego spotkania. Gdy dzieci czują się swobodnie i bezpiecznie, rozpoczynamy zdjęcia z uwzględnieniem kilku stylizacji.

Co mamy zabrać na sesję dla nas i dla dzieci?

Dla dzieci biorących udział w zdjęciach należy zabrać wcześniej skonsultowane ubrania, ulubione przekąski i napoje, grzebień/szczotkę i na wszelki wypadek strój na zmianę.
Jeżeli chcą Państwo, by na zdjęciach znalazły się jakieś dodatkowe rekwizyty – ulubione zabawki, przedmioty związane z jakimś zawodem, itp., także proszę o wcześniejszy kontakt w tej sprawie.
Podczas przygotowania stylizacji dla Państwa proszę pamiętać, by ubrania miały jednolite kolory i były pozbawione dużych wzorów. W przypadku panów najlepiej sprawdzają się gładkie koszule lub koszulki typu t-shirt. Wszystkie elementy garderoby skonsultujemy wcześniej, więc proszę potraktować to jak dobrą zabawę. Mam ukończony kurs wizażu i chętnie pomogę w doborze ubioru oraz wykonam makijaż, jeśli ktoś z uczestników sobie tego zażyczy.
W pomieszczeniu studia nie można przebywać w butach, proszę także pamiętać o obuwiu na zmianę dla wszystkich uczestników sesji.

Jak mam przygotować się do sesji rodzinnej?

Proszę o wyprasowanie i oczyszczenie z pyłków ubrań wszystkich uczestników sesji oraz sprawdzenie i ewentualne podcięcie dzieciom paznokci. To są drobiazgi, które niedopilnowane są bardzo widoczne na zdjęciach i wymagają żmudnej i czasochłonnej obróbki.
Wszystkie potrzebne akcesoria oraz ubrania, wymienione powyżej warto spakować poprzedniego dnia, by w dniu sesji nie denerwować się przygotowaniami i przyjechać zrelaksowanym i spokojnym, co także udzieli się najmłodszym członkom rodziny i pozwoli na spędzenie wspólnie miłych chwil i wykonanie pięknych zdjęć.
Proszę, by dzieci przed przyjazdem zjadły lekki posiłek i były wypoczęte – dlatego tak ważne jest, by umówić się rano lub bezpośrednio po planowanej drzemce, co pozwoli nam na przeprowadzenie sesji w dobrych humorach.
Proszę też o to, by przed sesją również rodzice pamiętali o chwili odpoczynku dla siebie, zjedzeniu posiłku i np. dobrej kawie. Nie zawsze jest to proste ale niech to będzie, w miarę możliwości, dzień pięknego rodzinnego przeżycia.

Czy jest możliwość wykonania profesjonalnego makijażu na miejscu czy trzeba wykonać go we własnym zakresie?

Makijaż oraz fryzura są po stronie uczestników sesji, na miejscu możemy wykonać tylko pewne poprawki dla uzyskania spójności stylistycznej.

Czy możemy sami wybrać zdjęcia?

Wstępną selekcję zdjęć wykonuję ja, następnie przesyłam Państwu galerię zawierającą ok. 20-30 zdjęć, z której dokonują Państwo wyboru zdjęć w ilości zgodnej z wykupionym pakietem. Wybrane fotograifie są następnie retuszowane.
Oczywiście jest możliwość zakupienia dodatkowych ujęć – po szczegóły zapraszam do cennika.

Czy można kupić inną ilość zdjęć niż te zamówione w pakiecie?

Liczba zdjęć określona w pakiecie jest liczbą minimalna. Jak najbardziej istnieje możliwość dokupienia większej ilości ujęć, które przekraczają liczbę wstępnie wykupioną zestawie.

W jaki sposób i w jakiej formie otrzymamy zdjęcia?

Jeżeli zdjęcia zostały zamówione w formie elektronicznej, zostaną wysłane do Państwa poprzez link do pobrania.
Zdjęcia w formie papierowej są dostarczane kurierem lub możliwy jest także ich odbiór osobisty.
W każdym przypadku pakiet zawiera zdjęcia w pełnej rozdzielczości do druku oraz w formacie do publikacji na Facebook’u, zgodnym z aktualnymi wytycznymi.

Czy muszę wyrazić zgodę na publikację moich zdjęć w portfolio Cristi portretuje?

Bez pisemnej zgody z Państwa strony żadne zdjęcia z sesji nie są publikowane, mają Państwo także prawo w każdej chwili wycofać wcześniej udzieloną zgodę na publikację swojego wizerunku.
Jeżeli decydują się Państwo na publikację wykonanych na sesji zdjęć w swoich mediach społecznościowych, tym samym udzielają Państwo zgody na umieszczenie zdjęć z sesji na moich profilach społecznościowych.
Brak zgody na umieszczenie zdjęć w moim portfolio jest równoznaczny z brakiem możliwości publikacji tych zdjęć w Państwa przestrzeni publicznej.
W przypadku publikacji w mediach społecznościowych wymagane jest oznaczenie mnie jako autorki zdjęć.

Jakie obowiązują zasady bezpieczeństwa podczas sesji rodzinnej?

Warunkiem by sesja się odbyła jest brak oznak infekcji u wszystkich osób biorących w niej udział.
Jestem po przeszkoleniu z udzielania pierwszej pomocy niemowlętom oraz małym dzieciom.
Przed każdą sesją podłoga oraz wszystkie akcesoria są myte neutralnym środkiem dezynfekującym.
W trakcie sesji mam założoną maseczkę oraz obuwie, w którym przebywam tylko w pomieszczeniu studia.

W razie jakichkolwiek pytań nieujętych powyżej, zapraszam do kontaktu ze mną telefonicznie pod numerem (+48) 664 786 477 lub przez formularz kontaktowy.