Loading...

(Just one moment)

FAQ – sesja ciążowa

W jaki sposób dokonywana jest rezerwacja sesji?

Rezerwacji można dokonać telefonicznie, poprzez e-mail lub wiadomość na Facebooku.
Po ustaleniu terminu w celu potwierdzenia rezerwacji wymagany jest bezzwrotny zadatek w wysokości 100 zł, płatny na numer konta podany przeze mnie w wiadomości e-mail. Wpłaty należy dokonać w ciągu dwóch dni od dnia ustalenia terminu rezerwacji, w przypadku braku płatności po tym czasie rezerwacja wygasa automatycznie. Po dokonaniu wpłaty sesja jest dla Państwa zarezerwowana także wtedy, gdyby termin uległ zmianie.

Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

Jaki jest najlepszy czas na wykonanie sesji ciążowej?

Najlepszy moment na nasze spotkanie to okolice 25-35 tygodnia ciąży. Ważne jest uchwycenie momentu, gdy ciążowy brzuszek jest już dość dobrze widoczny ale swoboda ruchów nie jest jeszcze mocno ograniczona, a to kwestia bardzo indywidualna. Najważniejsze jest tu jednak samopoczucie mamy, dlatego zachęcam, by nie zwlekać do ostatnich tygodni ciąży – to często trudny fizycznie czas, który nie sprzyja pozowaniu przed obiektywem aparatu. Należy także uwzględnić, że maluszek może kilka tygodni przed terminem zdecydować się na przyjście na świat.
Jeśli ma Pani wątpliwości, czy to odpowiedni czas, proszę o kontakt, wspólnie ustalimy najdogodniejszy moment.

W jakiej sytuacji powinniśmy dokonać zmiany terminu sesji?

Zmiany terminu sesji przyjmuję najpóźniej na 24 godziny przed ustaloną datą spotkania. Po tym terminie rezerwacja jest anulowana, a zadatek nie podlega zwrotowi.
Datę naszego spotkania zmieniamy w sytuacji, gdy ciąża przebiega z problemami lub gdy ktokolwiek z uczestników sesji ma objawy przeziębienia lub grypy.
Oczywiście w przypadku, gdyby przebieg ciąży uniemożliwił nasze spotkanie, zadatek jest zwrócony w całości. Może być także przeniesiony na rezerwację sesji noworodkowej, gdyby mama była na nią chętna.

Czy jest możliwość wykonania profesjonalnego makijażu na miejscu czy mam wykonać go we własnym zakresie?

Mam ukończony kurs wizażu i chętnie wykonam makijaż zgodny z naszą wspólną wizją stylizacji oraz pomogę w doborze ubioru, jeśli ktoś z uczestników sesji sobie tego zażyczy. Koszt wykonania przeze mnie makijażu to 50 zł.

Czy sesja ciążowa może zawierać ujęcia rodzinne?

Oczywiście, że jest taka możliwość. Partner, starsze rodzeństwo czy inne ważne dla mamy osoby są bardzo mile widziane na naszym spotkaniu. Natomiast jeżeli zdecydują się Państwo na zdjęcia rodzinne, poproszę o wcześniejsze poinformowanie mnie o ilości osób na sesji oraz omówienie garderoby, która pozwoli na wykonanie pięknych, spójnych kolorystycznie zdjęć całej rodziny.
Ponieważ w pierwszej części sesji wykonywane są tylko zdjęcia mamy, w tym czasie starsze dzieci muszą mieć zapewnioną opiekę.

Jak wygląda przebieg sesji?

Sesja trwa około 1-2 godzin, czas jest zależny od tego, czy biorą w niej udział pozostali członkowie rodziny i odbywa się w moim studiu fotograficznym w Ostrówku pod Warszawą (zobacz na mapie) w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godz. 10.00 – 14.00.
Jeżeli wykupiła Pani także makijaż, nasze spotkanie potrwa o około godzinę dłużej.
Po załatwieniu formalności (podpisanie umowy i uiszczenie opłaty) ustalamy kolejność stylizacji i omawiamy pozowanie.
Ustalone ujęcia wykonujemy w kilku zaplanowanych wcześniej stylizacjach, tylko we dwie w intymnej atmosferze. Następnie, jeżeli na zdjęciach z mamą mają pojawić się także pozostali członkowie rodziny, zapraszamy ich do dalszych ujęć.

Co mam zabrać na sesję ciążową?

Zachęcam do przygotowania, bądź specjalnego zakupu na tę okazję wymarzonej bielizny, w której poczuje się Pani pięknie i kobieco. Sprawdzą się także delikatne, zwiewne sukienki, szlafroczki ale też koszula pożyczona od partnera, czy gruby miękki sweter i pasujące do niego getry lub skarpety. Możemy także wykonać zdjęcia nagie lub półnagie.
Zachęcam także do zabrania pięknych nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, ulubionej biżuterii, czy szpilek. Oczywiście możemy także wybrać coś z ubrań będących na wyposażeniu studia.
Jeżeli w zdjęciach będzie brało udział starsze rodzeństwo, należy zabrać wcześniej skonsultowane ubrania, ulubione przekąski i napoje, grzebień/szczotkę i na wszelki wypadek strój na zmianę.
Podczas przygotowania stylizacji dla Państwa proszę pamiętać, by ubrania miały jednolite kolory i były pozbawione dużych wzorów. W przypadku panów najlepiej sprawdzają się gładkie koszule lub koszulki typu t-shirt ale nie jest to wymóg. Jedynym ważnym dla mnie aspektem jest, by ubrania osób biorących w sesji pozwoliły nam uzyskać spójną kolorystycznie całość ale jeśli chodzi o typ ubioru, to najważniejsze jest, by uczestnicy po prostu czuli się komfortowo. Wszystkie elementy garderoby skonsultujemy wcześniej, więc proszę potraktować to jak dobrą zabawę.
W pomieszczeniu studia nie można przebywać w butach, proszę także pamiętać o obuwiu na zmianę dla wszystkich uczestników sesji.

Jak mam przygotować się do sesji ciążowej?

Proszę o wyprasowanie i oczyszczenie z pyłków wszystkich ubrań.
Dobrym pomysłem będzie znalezienie przed sesją chwili tylko dla siebie – manicure, pedicure, depilacja, peeling i nakremowanie ciała ulubionym kremem lub oliwką pięknie zaprezentuje się na fotografiach.
Wszystkie potrzebne akcesoria oraz ubrania, wymienione powyżej warto spakować poprzedniego dnia, by w dniu sesji nie denerwować się przygotowaniami i przyjechać zrelaksowanym i spokojnym.
Jeżeli w zdjęciach będą brały udział dzieci, proszę, by przed przyjazdem zjadły lekki posiłek i były wypoczęte – dlatego tak ważne jest, by umówić się rano lub bezpośrednio po planowanej drzemce, co pozwoli nam na przeprowadzenie sesji w dobrych humorach.
Proszę też o to, by przed sesją również rodzice pamiętali o chwili odpoczynku dla siebie, zjedzeniu posiłku i np. dobrej kawie. Nie zawsze jest to proste ale niech to będzie, w miarę możliwości, dzień pięknego rodzinnego przeżycia.

Czy jest możliwość wykonania profesjonalnego makijażu na miejscu czy trzeba wykonać go we własnym zakresie?

Makijaż oraz fryzura są po stronie uczestników sesji, na miejscu możemy wykonać tylko pewne poprawki dla uzyskania spójności stylistycznej.

Czy możemy sami wybrać zdjęcia?

Wstępną selekcję zdjęć wykonuję ja, następnie przesyłam Państwu galerię zawierającą ok. 20-30 zdjęć, z której dokonują Państwo wyboru zdjęć w ilości zgodnej z wykupionym pakietem. Wybrane fotograifie są następnie retuszowane.
Oczywiście jest możliwość zakupienia dodatkowych ujęć – po szczegóły zapraszam do cennika.

Czy można kupić inną ilość zdjęć niż te zamówione w pakiecie?

Liczba zdjęć określona w pakiecie jest liczbą minimalna. Jak najbardziej istnieje możliwość dokupienia większej ilości ujęć, które przekraczają liczbę wstępnie wykupioną zestawie.

W jaki sposób i w jakiej formie otrzymamy zdjęcia?

Jeżeli zdjęcia zostały zamówione w formie elektronicznej, zostaną wysłane do Państwa poprzez link do pobrania.
Zdjęcia w formie papierowej są dostarczane kurierem lub możliwy jest także ich odbiór osobisty.
W każdym przypadku pakiet zawiera zdjęcia w pełnej rozdzielczości do druku oraz w formacie do publikacji na Facebook’u, zgodnym z aktualnymi wytycznymi.

Czy muszę wyrazić zgodę na publikację moich zdjęć w portfolio Cristi portretuje?

Bez pisemnej zgody z Państwa strony żadne zdjęcia z sesji nie są publikowane, mają Państwo także prawo w każdej chwili wycofać wcześniej udzieloną zgodę na publikację swojego wizerunku.
Jeżeli decydują się Państwo na publikację wykonanych na sesji zdjęć w swoich mediach społecznościowych, tym samym udzielają Państwo zgody na umieszczenie zdjęć z sesji na moich profilach społecznościowych.
Brak zgody na umieszczenie zdjęć w moim portfolio jest równoznaczny z brakiem możliwości publikacji tych zdjęć w Państwa przestrzeni publicznej.
W przypadku publikacji w mediach społecznościowych wymagane jest oznaczenie mnie jako autorki zdjęć.

Jakie obowiązują zasady bezpieczeństwa podczas sesji rodzinnej?

Warunkiem by sesja się odbyła jest brak oznak infekcji u wszystkich osób biorących w niej udział.
Jestem po przeszkoleniu z udzielania pierwszej pomocy niemowlętom oraz małym dzieciom.
Przed każdą sesją podłoga oraz wszystkie akcesoria są myte neutralnym środkiem dezynfekującym. Ponadto całe studio poddane jest dezynfekcji za pomocą bakteriobójczej lampy UV.
W trakcie sesji mam założoną maseczkę oraz obuwie, w którym przebywam tylko w pomieszczeniu studia.

W razie jakichkolwiek pytań nieujętych powyżej, zapraszam do kontaktu ze mną telefonicznie pod numerem (+48) 664 786 477 lub przez formularz kontaktowy.